Sprzedaż auta dostawczego – jak ją przeprowadzić aby zyskać najwięcej

skup samochodów dostawczych
Powszechna wśród Polaków opinia mówi że w naszym kraju trudno jest sprzedać samochód, tym bardziej jeżeli w grę wchodzi auto dostawcze. Tak naprawdę sama forma sprzedaży „dostawczaka” niewiele różni się od typowego samochodu osobowego, z tą różnicą że sprzedać samochód dostawczy jest jeszcze trudniej niż osobówkę. Jeździ ich po polskich ulicach z pewnością mniej niż aut osobowych, mniejsze jest też na nie zapotrzebowanie, przez co trudniej znaleźć klienta. Jeśli już chcemy lub musimy sprzedać samochód dostawczy mamy kilka możliwości.

Możemy zostawić go w rozliczeniu u dealera – ta opcja, tak samo jak przy osobówkach najbardziej opłaca się kiedy jednocześnie kupujemy nowy, najlepiej tej samej marki. Jeśli zaś planujemy dokonać transakcji za gotówkę możemy liczyć jedynie na 30-40% realnej wartości wozu, jeśli dealer w ogóle zdecyduje się na jego zakup, co jest raczej niemożliwe w przypadku aut uszkodzonych. Teoretycznie najwięcej zyskać możemy sprzedając samochód dostawczy na własną rękę. Niestety teoria często mija się z praktyką. Sprzedając tego typu samochód samodzielnie musimy poświęcić sporo czasu i energii. Konieczne jest uzbrojenie się w cierpliwość, szczególnie w kontaktach z potencjalnymi klientami. Sytuacja poważnie komplikuje się kiedy samochód dostawczy nie jest w pełni sprawny. Wtedy aby mieć szansę na jego sprzedaż musimy wcześniej doprowadzić go do stanu umożliwiającego normalne użytkowanie. Wiąże się to z dodatkowym czasem na szukanie dobrego warsztatu, a nawet jeśli mamy swojego zaufanego mechanika to i tak upłynie dłuższa chwila na jego naprawę. Ponadto aby zyskać w pierwszej kolejności musimy zainwestować, często nawet tysiące złotych w likwidację szkód. Nie zawsze też mamy pewność że mimo naszych starań w ogóle znajdzie się klient na nasze auto. Finalnie możemy więc sporo stracić, albo zwyczajnie oddać samochód za bezcen. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku wystawienia wozu dostawczego w komisie – tu też najpierw musimy poświęcić czas i pieniądze na przygotowanie auta do sprzedaży. Co prawda to nie my szukamy klienta, ale za to ponosimy dodatkowe opłaty chociażby za postój samochodu na parkingu. Dla klientów, niezależnie czy prywatnych czy biznesowych którzy chcieliby szybko sprzedać samochód dostawczy, a czasami i kilka nie inwestując przy tym sporej gotówki niedawno na rynku motoryzacyjnym pojawił się nowy twór jakim są skupy. Gwarantują one natychmiastową gotówkę i krótki czas realizacji a do tego darmową wycenę i jasne zasady sprzedaży. Dodatkowo przyjmują właściwie każde auto dostawcze, które ma nie więcej niż 15 lat i jest zarejestrowane w naszym kraju, bez względu na jego model, markę a nawet stan techniczny.

Skup aut dostawczych

Dzięki temu, że takich firm działa coraz więcej – chociażby w samej Warszawie jest ich kilkanaście oferują one bardzo konkurencyjne ceny i zadowalają się niską prowizją, zarabiając jednocześnie na ilości udanych transakcji. Warto więc rozważyć ofertę tego typu punktów, gdzie pieniądze dostajemy właściwie od ręki a sprzedaży towarzyszy minimum formalności.

Post Author: Michał

Dodaj komentarz