Skupy aut amerykańskich – jak to wygląda w praktyce


Powszechnie wiadomo, ze samochód zza oceanu nie jest łatwo sprzedać. Niezaprzeczalnie są to auta luksusowe, niezawodne, pieczołowicie dopracowane pod względem wykończenia nadwozia i silnika ale również drogie i dużo palące. Nic więc dziwnego że w naszym kraju są niezbyt popularne a właścicielami często są kolekcjonerzy lub zapaleni miłośnicy. Istnieją więc spore problemy ze sprzedażą takich aut i bardzo trudno jest znaleźć kupca. Jednak nie jest to niemożliwe – potrzebom właścicieli amerykańskich samochodów którzy chcą lub muszą się ich pozbyć wychodzą naprzeciw skupy motoryzacyjne.

Zalety sprzedaży w skupie

Główną zaletą sprzedaży amerykańskiego wozu w skupie jest bardzo krótki czas realizacji transakcji i gotówka od ręki. Do podpisania umowy często dochodzi już w dniu, w którym sprzedawca po raz pierwszy kontaktuje się ze skupem. Dodatkowo, dzięki temu, że przyjmują one właściwie każdy, nie starszy niż 15-sto letni, zarejestrowany w Polsce model samochodu klient nie musi obawiać się że jego pojazd nie zakwalifikuje się do sprzedaży ze względu na jego stan techniczny. Jest to spore udogodnienie dla właścicieli powypadkowych aut, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, iż części do amerykańskich samochodów są drogie i nierzadko trzeba długo czekać na ich sprowadzenie. Skup przyjmie nawet niesprawne auto i sam zajmie się jego naprawą dzięki czemu klient nie traci cennego czasu i dostaje pieniądze natychmiastowo. Firmy te gwarantują również darmową wycenę i transport samochodu na swój parking.

Jak w skrócie przebiega sprzedaż w skupie

Sprzedaż amerykańskiego auta w skupie nie różni się niczym od sprzedaży modeli amerykańskich. Tak samo z reguły zajmuje jeden dzień i jest tak samo prosta. Wystarczy wybrać najbardziej odpowiadający nam skup – warto dodać iż w samej Warszawie działa kilkanaście takich punktów dzięki czemu oferują one konkurencyjne ceny i skontaktować się z jego przedstawicielem. Podczas umówionego w dogodnym dla klienta terminie spotkania pracownik skupu dokona oględzin i wyceny auta. Jeśli klient przystanie na propozycję skupu następuje podpisanie umowy kupna-sprzedaży, która jest gwarantem udanego przebiegu transakcji. Automatycznie też zostaje wypłacona sprzedającemu gotówka, do ręki lub na konto. Można wtedy również zrezygnować z polisy OC, dzięki czemu zaoszczędzone zostają kolejne pieniądze.

Dlaczego więc warto wybrać skup?

Ponieważ jest to najprostsza i najszybsza forma sprzedaży amerykańskiego auta, niezależnie w jakim stanie technicznym ono jest. Pracownicy skupów na pierwszym miejscu stawiają zadowolenie klienta dzięki czemu załatwiają za niego wszelkie formalności skracając czas transakcji do minimum.

Post Author: Michał

Dodaj komentarz